W maju gramy na trzech scenach sześć tytułów z bieżącego repertuaru i zapraszamy na dwie premiery: TO WIEM NA PEWNO i MENELIADĘ !

Dramat Andrew Bovella To wiem na pewno w reżyserii Iwony Kempy już 21 maja na Scenie 20!
Poruszająca sztuka australijskiego autora to wnikliwy portret rodziny – małżeństwa z czwórką dorosłych dzieci, które próbują określić siebie wobec oczekiwań rodziców. W tej ciepłej przejmującej historii, można odnaleźć wiele znajomych sytuacji rodzinnych i własnych doświadczeń. Przedstawienie w gwiazdorskiej obsadzie i z udziałem utalentowanych studentów Aktorstwa Akademii Teatralnej w Warszawie: Agata Kulesza, Przemysław Bluszcz, Paulina Gałązka, Waleria Gorobets (AT), Paweł Gasztold-Wierzbicki (AT), Jan Wieteska (AT).

Outsider o naturze filozofa, menel, który przeżył niejedno i poznał jasne i ciemne strony życia to bohater Meneliady Jerzego Niemczuka w monodramie Mariana Opani. Temat na nasze czasy. Na długo wyczekiwaną prapremierę zapraszamy 27 maja na Scenie 61.

W maju na trzech scenach gramy różnorodny repertuar.

Na głównej scenie MISJA: MŁYNARSKI – muzyczny kosmiczny rejs nad „naszą planetą” z rodakami, którym możemy się przyjrzeć w tekstach Wojciecha Młynarskiego. Będziecie zdumieni jak bardzo ten obraz nie traci na swojej aktualności!

Gramy niezmiennie aktualne i ważne przedstawienie z odniesieniami do współczesności: obraz tyranii i totalitarnego dworu – Cesarz wg Ryszarda Kapuścińskiego z Marianem Opanią w roli tytułowej.

Wielką siłę mają komediowe dramaty, pokazujące naszą współczesność zaprawioną absurdem lub czarnym humorem jak w Kasta la vista Thièry’ego lub w Złych Żydach Harmona – z pytaniami o tożsamość kulturową i wierność tradycji.

O jesieni życia, którą pośród wspomnień wciąż można przekuć w twórcze artystyczne zajęcia opowiada Kwartet Harwooda w dowcipnej inteligentnej interpretacji aktorskiego kwartetu: Magdaleny Zawadzkiej, Marzeny Trybały/Sylwii Zmitrowicz oraz Krzysztofa Gosztyły i Krzysztofa Tyńca.

Niesłabnącym powodzeniem cieszą się także liryczne i satyryczne Sceny niemalże małżeńskie Stefanii Grodzieńskiej w interpretacji Grażyny Barszczewskiej i Grzegorza Damięckiego.

Kontynuujemy otwarty dla publiczności cykl spotkań z aktorami pod tytułem MOJE ATENEUM. Rozmawiamy o historii naszej sceny, przypominamy największe kreacje aktorskie, próbujemy uchwycić specyfikę Ateneum we wspomnieniach i anegdocie.
Bohaterem czwartego spotkania cyklu jest Krzysztof Tyniec. Rozmowy prowadzi Jacek Wakar.  

Zapraszamy, przyjdźcie do nas!

Projekt graficzny plakatu do To wiem na pewno: Joanna Zemanek

Strona spektaklu To wiem na pewno →