Dorociński zaprasza na Weekend Reportażu

Marcin Dorociński zaprasza na Weekend Reportażu, wydarzenie poprzedzające premierę „Cesarza” Ryszarda Kapuścińskiego w reż. Mikołaja Grabowskiego.
Już 23 i 24 marca w Teatrze Ateneum będziemy gościć wybitnych reportażystów, pokażemy doskonałe filmy dokumentalne oraz zapewnimy moc innych atrakcji. Zobaczcie szczegółowy program! Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!

Rozmowa zapowiadająca „Cesarza” – cz. 5 Pułapki władzy

Piąta i zarazem ostatnia część rozmowy zapowiadającej premierę „Cesarza” Ryszarda Kapuścińskiego w reż. Mikołaja Grabowskiego.
– Czy gdzieś istnieje granica pazerności władzy na to, żeby mieć wszystko? – zastanawiają się Mikołaj Grabowski i Tadeusz Nyczek.
Zobaczcie całość.
Premiera spektaklu 30 marca 2019.

Weekend reportażu przed premierą „Cesarza”

Premiera „Cesarza” Ryszarda Kapuścińskiego w adaptacji i reżyserii Mikołaja Grabowskiego jest doskonałym pretekstem do przyjrzenia się zjawisku jakim jest reportaż.
23 i 24 marca Teatr Ateneum stanie się miejscem spotkań z wybitnymi reportażystami, pokazów filmów, czytań fragmentów książek nominowanych w X edycji Nagrody Kapuścińskiego za reportaż literacki oraz targów książki reporterskiej.
Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Warszawskie Combo Taneczne laureatem Fryderyka

Koncert Warszawskiego Combo Tanecznego w Teatrze Ateneum już 30 kwietnia!
„Sto Lat Panie Staśku” to trzecia płyta Warszawskiego Combo Tanecznego w ich 9-cio letniej karierze. Poprzednie dwie też były nominowane do Fryderyka, ale dopiero pan Stasiek przyniósł zwycięstwo!
Nagrywając tę płytę chcieli zwrócić się do samych korzeni warszawskiego, podwórkowego grania oraz oddać hołd Grzesiukowi w stulecie Jego urodzin. Akademia uznała, że to właśnie ta płyta zostanie płytą roku FOLK.