TEATR BEZ BARIER

PODSTAWOWE INFORMACJE DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Ze względu na zabytkowy charakter budynku i istniejące ograniczenia (bariery architektoniczne, brak w pełni przystosowanych toalet i szerokich wind) Teatr Ateneum nie jest wystarczająco dostosowany dla osób niepełnosprawnych, co stwarzać może dla nich dyskomfort, jednakże dołożymy wszelkich starań, aby wizyta w naszym teatrze mogła się odbyć.

Informacje dla osób z niepełnosprawnością ruchu

Uwaga! Widzów na wózkach inwalidzkich prosimy o przybycie do teatru z odpowiednim zapasem czasowym, by móc spokojnie odebrać bilety i zapewnić sprawny przejazd na widownię.

Do wejścia frontowego od ulicy Jaracza prowadzą schody (3 stopnie) o łącznej wysokości stopni 55 cm, brak jest pochylni, co czyni je niedostępnymi dla osób niepełnosprawnych. Po wcześniejszym zgłoszeniu  możliwe jest jednak wniesienie wózka inwalidzkiego przez obsługę Teatru.

Na parterze Teatru znajduje się kasa biletowa, szatnia, foyer i kawiarenka oraz Scena 61 a także toalety dla osób niepełnosprawnych, do których możliwy jest wjazd wózkiem (toalety są zlokalizowane wewnątrz toalety ogólnodostępnej).

Osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich mogą zająć miejsce na widowni Sceny Głównej (zapraszamy na parter widowni), Sceny 61 i Sceny Na Dole. Scena Główna znajduje się na pierwszym piętrze, Scena 61 na parterze, Scena Na Dole w piwnicy.

Do wejścia na Scenę Główną i Scenę Na Dole prowadzą schody lub dostać się tam można windą. Kabina windy ma wymiary 95 cm x 120 cm, co pozwala na wjazd tylko niektórym typom wózków, nie zawsze w towarzystwie osoby asystującej. Większe wózki i wózki elektryczne nie mieszczą się w tej kabinie. W takich przypadkach proponujemy zniesienie lub wniesienie wózka  po schodach przez obsługę techniczną teatru.

Informacje dla osób z dysfunkcją słuchu

Teatr posiada pętlę indukcyjną na parterze widowni Sceny Głównej (dot. wyłącznie ostatnich rzędów pod balkonem).

Informacje dla osób z dysfunkcją wzroku

Osoba z psem asystującym zostanie wpuszczona do Teatru po wcześniejszym zgłoszeniu liderowi dostępności.


 

LIDER DOSTĘPNOŚCI – KONTAKT

Wszelkich informacji dla osób niepełnosprawnych udziela BIURO OBSŁUGI WIDZÓW.
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny przed wizytą w Teatrze w celu omówienia szczegółów.

Kierownik
Hanna Wagner
tel. kom. 785 502 195  (w godz. 10.00 – 17.00)
hanna.wagner@teatrateneum.pl

tel. 22 50 28 150
tel. 22 625 73 30
tel. kom. 785 502 201
fax 22 625 36 07
biuro@teatrateneum.pl


 

ADRES/ DOJAZD DO TEATRU

Nasz adres: 00-378 Warszawa ul. Jaracza 2

Dojazd w najbliższe okolice Teatru:

metrem do stacji CENTRUM NAUKI KOPERNIK
przystanek JARACZA – autobusy 118, 127
przystanek TOPIEL – autobusy 102, 105, 162
przystanek POMNIK SYRENY – autobus 185
przystanek MOST PONIATOWSKIEGO – tramwaje 7, 8, 9, 22, 24, 45, 77 autobusy 111, 117, 158

Teatr nie dysponuje własnym parkingiem dla widzów. Przed budynkiem Teatru znajduje się strefa płatnego parkowania. W pobliżu Teatru znajdują się dwa miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych – jedno tuż przy wejściu głównym, drugie po przeciwnej stronie ulicy.