Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /wp-content/themes/ateneum/content-single.php on line 66

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /wp-content/themes/ateneum/content-single.php on line 66

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /wp-content/themes/ateneum/content-single.php on line 66

Hipnotyzująca, czarna komedia pełna Allenowskiego humoru. Tekst Joshuy Harmona jest od lat przebojem na teatralnych scenach od Los Angeles po Sydney.

Źli Żydzi to współczesna historia z życia nowojorskich Żydów. Czarna komedia pełna Allenowskiego humoru, mająca w tle pytania o tożsamość kulturową i wierność tradycji. Mocny, hipnotyzujący i momentami przezabawny tekst o rodzinie, która spotyka się po pogrzebie dziadka i toczy spór o pozostałą po nim pamiątkę. Wbrew tytułowi – nie tylko o Żydach.

Opinie widzów po premierze Złych Żydów.

Paweł Dangel, dyrektor naczelny i artystyczny oraz Tadeusz Nyczek, kierownik literacki zapowiadają premierę spektaklu Źli Żydzi.


Światowa Premiera w Nowym Jorku przygotowana przez Roundabout Theatre Company (Dyrektor Artystyczny Todd Haimes, Dyrektor Zarządzający Harold Wolpert, Dyrektor Wykonawcza Julia C. Levy,) w ramach wydarzenia Roundabout Underground w Harold and Miriam Steinberg Center for Theatre 30 października 2012 r.

ROUNDABOUT THEATRE COMPANY (Dyrektor Artystyczny Todd Haimes) jest zespołem teatralnym zaangażowanym w tworzenie przystępnych dla każdego widza, wysokiej klasy produkcji teatralnych, w których realizacji uczestniczą  uznani artyści. Roundabout jest organizacją non-profit działającą w Nowym Jorku, która spełnia swoją misję poprzez wystawienia utworów dramatycznych oraz musicali autorów zarówno znanych jak i debiutujących, inicjatywy edukacyjne, a także programy mające na celu dotarcie do publiczności w każdym wieku.

Założony w 1965 r.  zespół teatralny Roundabout prezentuje swoje produkcje na pięciu własnych scenach oraz jeździ w trasy po całych Stanach Zjednoczonych. Roundabout jest na Broadway’u od 20 lat. Produkcje teatru otrzymały 181 nominacji do nagrody Tony, 174 nominacje do nagrody Drama Desk i 195 nominacji do nagrody Outer Critics Circle. Więcej informacji dotyczących zespołu Roundabout oraz jego misji, historii i programów można znaleźć na stronie roundabouttheatre.org.

NAJBLIŻSZE SPEKTAKLE

2020-12-18 19:00
spektakl odwołany
2020-12-19 19:00
spektakl odwołany
2020-12-20 19:00
spektakl odwołany

PREMIERA

7 grudnia 2019

SCENA

61

Spektakl dla widzów od 16 roku życia

CZAS TRWANIA

100 min

OBSADA

Daphna Olga Sarzyńska / Marta Ojrzyńska (gościnnie)
Melody Julia Konarska / Paulina Gałązka
Jonah Piotr Sędkowski (gościnnie)
Liam Wojciech Brzeziński

TWÓRCY

autor Joshua Harmon
przekład Hanna Szczerkowska
reżyseria, opracowanie muzyczne Maciej Kowalewski
scenografia i kostiumy Arkadiusz Kośmider
konsultacje ruchowe, teatr wizualny Bartłomiej Ostapczuk
konsultacje hebraistyczne Regina Gromacka
asystent reżysera Joanna Trzcińska