Nowy Rok rozpoczynamy pełną parą!
Już na początku stycznia gramy serię premierowych spektakli MISJA: MŁYNARSKI, a później jest równie ciekawie. W repertuarze styczniowym powracają ulubione spektakle z wcześniejszych sezonów w gwiazdorskiej obsadzie.
Zacznijcie rok 2022 z Teatrem Ateneum!

W wieczór sylwestrowy zapraszamy na premierę muzycznego spektaklu – MISJA: MŁYNARSKI w reżyserii Jacka Bończyka.
Scenariusz oparty jest na twórczości artysty przez wiele lat związanego z Teatrem Ateneum – Wojciecha Młynarskiego, którego teksty wciąż wybrzmiewają niepokojąco aktualnie. W muzycznej ekspedycji pod kryptonimem Misja: Młynarski przyglądamy się „naszej planecie”, ale też planecie „Młynarski” – z muzyką na żywo.  Będzie zabawnie, chwilami refleksyjnie lub całkiem serio… Zapraszamy do wspólnej wyprawy w czasie popremierowych spektakli Misji

Od stycznia powraca na scenę główną hit Nikołaja Kolady Merylin Mongoł w reżyserii Bogusława Lindy – współczesny dramat o tęsknocie za lepszym życiem ze szczyptą czarnego humoru i fatalizmu. W perspektywie końca świata bohaterowie desperacko walczą o zmianę. W obsadzie: Olga Sarzyńska, Agata Kulesza, Wojciech Brzeziński oraz Dariusz Wnuk.

Ponownie uruchamiamy Scenę 61 – w kameralnych przestrzeniach gramy spektakle liryczne, intymne, poetyckie, satyryczne jak Sceny niemalże małżeńskie Stefanii Grodzieńskiej w interpretacji Grażyny Barszczewskiej i Grzegorza Damięckiego.

W repertuarze styczniowym są wieloobsadowe przedstawienia, które wyjątkowo trafiają w swój czas: obraz tyranii i totalitarnego dworu – Cesarz wg Ryszarda Kapuścińskiego (na scenie głównej) oraz Ława przysięgłych Klimy obnażająca niecne praktyki sądowe (na Scenie 20).

Zapraszamy także na komediowe wieczory.
Uśmiechem i życiową fantazją zachwycają bohaterki Uciekinierek Palmade & Duthuron, a nieco absurdalnym lub czarnym humorem Kasta la vista Thièry’ego i Źli Żydzi Harmona – z pytaniami o tożsamość kulturową i wierność tradycji.

W styczniu dodatkową atrakcją są gościnne recitale kabaretowe Artura Andrusa na scenie głównej.

Przyjdźcie, czekamy na Was!