NAJBLIŻSZE SPEKTAKLE

2024-06-28 19:00 Kup bilet
2024-06-29 19:00 Kup bilet
2024-06-30 19:00 Kup bilet

Współczesny dramat w reżyserii Bogusława Lindy o tęsknocie za lepszym życiem, okraszony odrobiną czarnego humoru – w znakomitej obsadzie.
Na scenie: Agata Kulesza, Olga Sarzyńska, Wojciech Brzeziński oraz Dariusz Wnuk.

Jedna ze starych prawd głosi, że prawdziwa i odpowiedzialna sztuka powinna być z tymi, którzy cierpią, których boli życie, którzy nie mieli tyle szczęścia co inni.
Nikołaj Kolada, uważany za najwybitniejszego współczesnego dramatopisarza rosyjskiego, podziela ten pogląd. Jego głośna, grana na całym świecie sztuka Merylin Mongoł niczego nie ubarwia i nie upiększa. Świat w niej przedstawiony jest ciemny i dotkliwie bolesny, choć nie brak w nim wielkich i pięknych marzeń.

Oto urodziwa, ale za to łatwowierna, niezbyt rezolutna Olga – zaniedbywana przez matkę, poniżana przez siostrę alkoholiczkę i wykorzystywana przez draba z sąsiedztwa – marzy o szczęśliwym życiu w wielkim mieście. Chce wyjechać ze swojej prowincjonalnej dziury, zerwać beznadziejny romans, spróbować żyć inaczej.
Nadzieja pojawia się wraz z przyjazdem Aleksego – oczytanego, nieśmiałego i delikatnego. Tyle tylko, że marzenia Olgi nikogo nie obchodzą i nie wzruszają. Całe miasteczko żyje oczekiwaniem na ogłoszony przez lokalną wróżkę koniec świata.

PREMIERA

21 kwietnia 2012 r.

SCENA

główna

CZAS TRWANIA

120 min. (1 przerwa)

OBSADA

Inna
Agata Kulesza
OlgaOlga Sarzyńska
MiszaWojciech Brzeziński
Aleksy Dariusz Wnuk

Muzykę na żywo wykonują:
Fabian Włodarek / Witold Jarosiński
Robert Siwak / Bartłomiej Krauz

TWÓRCY

autorNikołaj Kolada
przekład Jerzy Czech
reżyseriaBogusław Linda
scenografia
Małgorzata Szczęśniak
kostiumy
Olga Mokrzycka-Grospierre
światłoProt Jarnuszkiewicz
opracowanie muzyczne
Fabian Włodarek,
Robert Siwak, Bartłomiej Krauz

Licencja na wystawienie utworu została wydana przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS (w imieniu Autora) oraz Agencję Dramatu i Teatru ADiT (w imieniu Tłumacza).