Ukończył warszawską PWST. Debiutował w 1963 roku.Był aktorem Teatru Wybrzeże w Gdańsku, Teatru im. J. Osterwy w Lublinie, Narodowego w Warszawie. Od 1972 roku jest w Zespole Teatru Ateneum.

SPEKTAKLE Z BIEŻĄCEGO REPERTUARU

Pułkownikw“Trans-Atlantyku”Witolda Gombrowicza,
reżyseria – Artur Tyszkiewicz (premiera 2018)

Madame Wadius,klasycyzująca pisarka ezoteryczna
w „Dziewicach i mężatkach” Moliera,
inscenizacja– Janusz Wiśniewski (premiera 2015)

Lekarz w “Tramwaju zwanym pożądaniem” T. Williamsa
reżyseria – Bogusław Linda (premiera 2014)

Lucien Cheval w “Kolacji dla głupca” Francisa Vebera,
reżyseria – Wojciech Adamczyk (premiera 2001)

SPEKTAKLE ARCHIWALNE

Egeusz w “Śnie nocy letniej” William Shakespearea,
reżyseria – Bożena Suchocka (premiera 2012)

Ojciec w “Trash story albo sztuka (nie)pamięci” Magdy Fertacz,
reżyseria – Ewelina Pietrowiak (premiera 2008)

Ilja Pietrowicz w “Zbrodni i karze” Fiodora Dostojewskiego,
reżyseria – Barbara Sass (premiera 2006)

Urusow w “Zmierzchu” Izaaka Babla,
reżyseria – Bogdan Michalik (premiera 2005)

Kreon, Szef Policji w “Królu Edypie” Sofoklesa
reżyseria – Gustaw Holoubek (premiera 2004)

Jean D’Armagnac w“Demonach”Johna Whitinga,
reżyseria – Wojciech Adamczyk (premiera 2004)

Baron de Rémusat w sztuce “Frédérick czyli Bulwar Zbrodni” Erica-Emmanuela Schmitta
reżyseria – Wojciech Adamczyk (premiera 2003)

Pomagier w “Rewizorze” Mikołaja Gogola
reżyseria – Krzysztof Zaleski (premiera 2002)

Maksim Litwinow w “Herbatce u Stalina” Ronalda Harwooda,
reżyseria – Tomasz Zygadło (premiera 2000)

Chłop Andrzej L. w “Opętanych” Witolda Gombrowicza,
reżyseria – Andrzej Pawłowski (premiera 2000)

Afanazy Matwiejewicz Moskalew w “Śnie wujaszka” Fiodora Dostojewskiego,
reżyseria – Małgorzata Boratyńska (premiera 1996)

Admirał Suffici w “Scenach z egzekucji” Howarda Barkera,
reżyseria – Andrzej Pawłowski (premiera 1995)

Doktor Dionisio Genoni w “Żywej masce” Luigi Pirandella,
reżyseria – Robert Gliński (premiera 1995)

Doktor w sztuce “J.B. i inni” wg Maksyma Gorkiego,
reżyseria – Tadeusz Konwicki (premiera 1994)

Andor Gutman w sztuce “Matka noc” Kurta Vonneguta,
reżyseria – Wojciech Adamczyk (premiera 1993)

Pan Sirelli w sztuce “Tak jest jak się państwu zdaje” Luigi Pirandella,
reżyseria – Waldemar Śmigasiewicz, (premiera 1993)

Policmajster, Pies-Człowiek-Cerber w sztuce “Księga czasu” wg Brunona Schulza,
reżyseria – Andrzej Pawłowski (premiera 1992)

Caban w “Małej apokalipsie” Tadeusza Konwickiego,
reżyseria – Krzysztof Zaleski (premiera 1989)

Paweł Denisowicz Ułatow w “Godzinie prawdy” Krzysztofa Choińskiego,
reżyseria – Zdzisław Tobiasz (premiera 1988)

Karpuchin w “Garażu” Emila Bragińskiego i Eldara Riazanowa,
reżyseria – Janusz Warmiński (premiera 1987)

Gubernator w “Szalbierzu” György Spiró,
reżyseria – Maciej Wojtyszko (premiera 1987)

Lucjusz Anneusz Seneka w “Ludziach cesarza” Zygmunta Hübnera,
reżyseria – Zdzisław Tobiasz (premiera 1986)

Kat – Artur w sztuce “Balkon” Jeana Geneta,
reżyseria – Andrzej Pawłowski (premiera 1985)

Kapitan w sztuce “Maria i Woyzeck” wg Georga Büchnera,
reżyseria – Adam Hanuszkiewicz (premiera 1985)

Gomes w “Cydzie” Morsztyna – Corneille`a,
reżyseria – Adam Hanuszkiewicz (premiera 1985)

Pyckal w “Trans-Atlantyku” Witolda Gombrowicza,
reżyseria – Andrzej Pawłowski (premiera 1984)

Frank w “Edukacji Rity” Willy`ego Rusella,
reżyseria – Andrzej Rozhin (premiera 1984)

Pisarz w sztuce “Nocna rozmowa z człowiekiem, którym się gardzi” Friedricha Dürrenmatta,
reżyseria – Przemysław Basiński (premiera 1984)

Korbes w sztuce “Jesienny wieczór” Friedricha Dürrenmatta,
reżyseria – Przemysław Basiński (premiera 1984)

Człowiek-Pedro w “Sobowtórze” Friedricha Dürrenmatta,
reżyseria – Przemysław Basiński (premiera 1984)

Horacy w “Hamlecie” Williama Shakespeare`a,
reżyseria – Janusz Warmiński (premiera 1983)

Barrere w “Śmierci Dantona” Georga Büchnera,
reżyseria – Kazimierz Kutz (premiera 1982)

Horacy w sztuce “Po Hamlecie” Jerzego Żurka,
reżyseria – Janusz Warmiński (premiera 1981)

Józef Ankwicz w “Polonezie” Jerzego S. Sito,
reżyseria – Janusz Warmiński (premiera 1981)

Generał Wallace w “Sprawie Andersonville” Saula Levita,
reżyseria – Zdzisław Tobiasz (premiera 1979)

Bronikowski, W.Łukasiński w “Tryptyku listopadowym” Stanisława Wyspiańskiego
reżyseria – Janusz Warmiński (premiera 1978)

Monodram “Sonata kreutzerowska” wg Lwa Tołstoja,
reżyseria – Maciej Z. Bordowicz (premiera 1978)

Siemion Miedwiedienko w “Mewie” Antoniego Czechowa,
reżyseria – Janusz Warmiński (premiera 1977)

Girolamo Von Lucchesini w sztuce “Wielki Fryderyk” Adolfa Nowaczyńskiego,
reżyseria – Józef Gruda (premiera 1977)

Marcin w sztuce “A miłość nigdy się nie kończy” Ödöna von Horvátha,
reżyseria – Janusz Warmiński (premiera 1976)

Albin w “Ślubach panieńskich” Aleksandra Fredry,
reżyseria – Jan Świderski (premiera 1976)

Manekin 44; Manekin-Rycerz w “Balu manekinów” Brunona Jasieńskiego,
reżyseria – Janusz Warmiński (premiera 1974)

Narz w sztuce “Skoro go nie ma” Tadeusza Peipera,
reżyseria – Janusz Warmiński (premiera 1973)

Ojciec Unguenty w sztuce “Gyubal Wahazar” Stanisława Ignacego Witkiewicza,
reżyseria – Maciej Prus (premiera 1973)

Satin w “Na dnie” Maksyma Gorkiego,
reżyseria – Jan Świderski (premiera 1972)

Dimitri w “Kuchni” Arnolda Weskera,
reżyseria – Janusz Warmiński (premiera 1972)