Z repertuarem na listopad i grudzień możecie się Państwo zapoznać tutaj (listopad) oraz tutaj (grudzień). Będzie intensywnie i różnorodnie, m.in. premiera, wznowienie, kolejne odcinki “Mojego Ateneum” oraz… ześwirowany sylwester (nie tylko dla “braci polonistów”…).

Zaczynamy premierą “Alicji w Krainie Snów” w reż. Wawrzyńca Kostrzewskiego – 5 listopada na Scenie Głównej. To spektakl dla nastolatków i ich rodziców – o dorastaniu, o zmianach fizycznych i psychicznych, o depresji, o trudnym wchodzeniu w świat dorosłych przeplatanym marzeniami i wspomnieniami z dzieciństwa… Autorski tekst Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk i Wawrzyńca Kostrzewskiego (na podstawie angielskiego oryginału Lewisa Carolla) to prawdziwie literacki teatr dla młodzieży!

17 listopada wraca do repertuaru “Trans-Atlantyk” Witolda Gombrowicza w reż. Artura Tyszkiewicza. Bo w końcu przed Polską nie ma ucieczki… Znakomite, nagradzane na XIII Festiwalu Gombrowiczowskim, kreacje aktorskie. I nieustanna aktualność tekstu…

I ten sam brak ucieczki od Polski i ta sama aktualność tematu, ale trochę inne spojrzenie proponujemy w sylwestra 2022 – “Dzień świra” Marka Koterskiego w reż. Piotra Ratajczaka. Ześwirujmy razem na Nowy Rok – może to być najlepsza terapia na naszą codzienność i problemy.

Ponadto, polecamy cykliczne spotkania w ramach cyklu “Moje Ateneum”: 22 listopada z Arturem Barcisiem, a 13 grudnia z Marzeną Trybałą. Z aktorami rozmawia Jacek Wakar.

Już wkrótce więcej informacji – zapraszamy do śledzenia repertuaru oraz naszego profilu na Facebooku.