Już od 30 września wracamy z wyczekiwanym przez Was spektaklem „Merylin Mongoł” Nikołaja Kolady w reż. Bogusława Lindy. Na scenie, poza Agatą Kuleszą, zobaczycie Olgę Sarzyńską, Wojciecha Brzezińskiego oraz Dariusza Wnuka.

„Merylin Mongoł” to współczesny dramat o tęsknocie za lepszym życiem, okraszony odrobiną czarnego humoru. Gramy 30 września | 1, 2, 3, 6 października.

Przeczytajcie fragmenty recenzji:

Energia, z jaką Kulesza przedstawia nerwowy charakter bohaterki, wypełnia całą sceniczną przestrzeń. Jest żywiołowa w ukazywaniu komicznych zachowań frywolnej i przepitej Rosjanki, a jednocześnie w stonowany i przejmujący sposób wygłasza te partie tekstu, w których pozorna pogoda ducha Innej ustępuje dramatowi samotności i beznadziei. Te dwie rzeczywistości – powaga i komizm – mieszają się w roli Kuleszy, co rodzi groteskę, a śmiech i łzy Innej odwzorowują sytuację wszystkich postaci dramatu.

Maciej Woźniak, Witajcie w Rosji, Teatr nr 4/04.2014

Przedstawienie warto obejrzeć głównie dla Kuleszy. Jej Ina, wiecznie na rauszu, z werwą rozkręca imprezę na “Titanicu”, bo skoro już żyć się nie da z fasonem, to przynajmniej umrzeć należy z przytupem.

Aneta Kyzioł, Pożyć przed śmiercią, Polityka nr 19, 2012

Dramaturgicznie spektakl niezwykły. Nie ma tu niepotrzebnych wątków, nic nie znaczących dialogów, nudnych scen.

Włodzimierz Neubart, Merylin Mongoł, czyli o fatalnym losie, który niszczy…

(…) rewelacyjna Olga Sarzyńska (Merylin Mongoł) miała szansę na pokazanie całego wachlarza swoich artystycznych możliwości.

Magdalena Kuydowicz, „Merylin Mongoł” w Teatrze Ateneum, Zwierciadło 2013