Premiera Łowcy Dawn King w reżyserii Wojciecha Urbańskiego już 11 maja! 
To intrygujący thriller w klimacie podobnym do twórczości Orwella, 
Miasteczka Twin Peaks Lyncha i Stalkera Tarkowskiego. Spektakl powstaje na podstawie tekstu, który znalazł się na liście najlepszych sztuk Off West Endu w Londynie.
Na scenie Emilia Komarnicka–Klynstra, Olga Sarzyńska, Tomasz Schuchardt i Adrian Zaremba.

Dawn King pochodzi z Wielkiej Brytanii. Jest autorką piszącą dla teatru, filmu, radia, telewizji oraz Virtual Reality. 

Łowca (Foxfinder) to jej debiutancka sztuka, której sukces otworzył autorce drzwi do światowych teatrów. Sztuka otrzymała m.in. główną nagrodę w konkursie młodej dramaturgii Papatango Theatre Company (2011) oraz nagrodę dramaturgiczną Royal National Theatre (2013) roku, w 2012 roku znalazła się na liście najlepszych sztuk Off West Endu, a Dawn King okrzyknięto Najbardziej Obiecującą Debiutantką. Obecnie autorka pracuje nad filmową wersją Łowcy

Inna jej sztuka Ciphers (wystawiana w teatrach w całej Wielkiej Brytanii w latach 2013-2014) była nominowana do nagrody Jamesa Taita Blacka (2014) w kategorii dramat, a na jej podstawie również powstaje scenariusz filmu. 

Dawn King jest autorką adaptacji Nowego wspaniałego świata według powieści Aldousa Huxleya; wystawiono ją w 2015 roku w koprodukcji teatralnej Royal and Derngate Theatre i Touring Consortium. W 2019 National Theatre Connections przygotowało sztukę Salt wykonywaną przez młodzież.  

Krótkometrażowy film The Karman Line (reż. Oscar Sharp) na podstawie scenariusza Dawn King, z Olivią Colman i Shaunem Dooleyem w rolach głównych, był pokazywany na światowych festiwalach zdobywając łącznie 17 nagród, m.in. za najlepszy film krótkometrażowy na Festiwalu Filmów Niezależnych, uzyskał także nominację do nagrody Brytyjskiego Przemysłu Filmowego BAFTA.

Więcej o spektaklu tutaj.

TRAILER