Niepokojący i intrygujący thriller w klimacie podobnym do twórczości Orwella, Miasteczka Twin Peaks Lyncha i Stalkera Tarkowskiego.

Kraj pogrążony jest w kryzysie. Pola są zalane. Brakuje jedzenia. W ludziach rodzi się strach. Kiedy okazuje się, że farma Covey’ów również nie osiągnie założonych celów władza wysyła do nich Wilhelma Bloora, żeby przeprowadził śledztwo. Wilhelm jest tresowanym od najmłodszych lat łowcą lisów, a jego misja ma na celu odnalezienie zwierząt, które odpowiadają za zarazę.

W trakcie trwającego śledztwa rodzi się jednak więcej pytań niż odpowiedzi, a zaskakujący bieg wydarzeń na zawsze zmieni życie bohaterów…

 

OPINIE WIDZÓW

TRAILER 1

TRAILER 2

FRAGMENTY RECENZJI (rozwiń)

Na deskach małej sceny Teatru Ateneum czeka na widza spektakl tradycyjny, intrygujący; prosty – ale piękny. “Łowca” Wojciecha Urbańskiego przypomina, jak ważna jest spójność przedstawienia, jak różne elementy rzemiosła nawzajem mogą się dopełniać, by obdarować widza doświadczeniem satysfakcji i spełnienia, szukanego w teatrze od starożytności.

Yoryk, O człowieczeństwie rzecz tradycyjna
całość
tutaj

Dynamiczne i znakomicie zagrane przedstawienie daje wiele do myślenia na temat upadku cywilizacji europejskiej.

Mirosław Winiarczyk, Inspekcja po katastrofie, Idziemy nr 25 2019
całość
tutaj

Poza tym, że to znakomicie zagrany i trzymający w napięciu thriller, “Łowca” jest również symboliczną, ale i realistyczną (to już zależy od widza) przestrogą przed pułapkami, jakie zastawia na nas “system” – wziąłem w cudzysłów, bo nie tylko polityczny, każdy; co takiego robi z ludźmi, którzy są sobie bliscy, przed jakimi wyborami potrafi ich postawić w imię tzw. dobra ogółu i – jak zmienia znaczenie najbardziej fundamentalnych słów.

Ale przede wszystkim “Łowca” to dojmująca przypowieść o lisach, które przecież mogą czaić się wszędzie. I na które sezon łowiecki nigdy się nie kończy.

Rafał Turowski, Dojmująca przypowieść, blog rafalturow.ski.
całość
tutaj

NAJBLIŻSZE SPEKTAKLE

PREMIERA

11 maja 2019

SCENA

scena 61

CZAS TRWANIA

85 min

OBSADA

Emilia Komarnicka – Klynstra
Olga Sarzyńska / Grażyna Rogowska
Tomasz Schuchardt
Adrian Zaremba

TWÓRCY

autor Dawn King
tłumaczenie Kamila Jansen
reżyseria Wojciech Urbański
scenografia i kostiumy Justyna Elminowska
muzyka Wojciech Marek Urbański | Michał Bąk
projekcje Stanisław Zaleski
reżyseria świateł Aleksandr Prowaliński

BILETY

     
cała widownia 80 zł  
wejściówki 30 zł  

Spóźnieni widzowie, ze względu na specyfikę użytej w spektaklu scenografii, nie będą wpuszczani na widownię.