Z przyjemnością informujemy, że Janusz Łagodziński dołączył do zespołu aktorskiego Ateneum. Bardzo się cieszymy i odliczamy dni do premiery Cesarza Ryszarda Kapuścińskiego w reż. Mikołaja Grabowskiego, bo wtedy po raz pierwszy zobaczymy Pana Janusza na deskach naszego teatru.

Janusz Łagodziński to odtwórca wielu ról teatralnych i filmowych, reżyser teatralny. W 1977 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną w Łodzi. Był związany m.in. z Teatrem Polskim w Szczecinie, Teatrem Polskim w Poznaniu, Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Teatrem Rozmaitości w Warszawie, Teatrem Nowym w Łodzi, Teatrem Powszechnym w Radomiu. W ostatnim czasie pracował w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Współpracował m.in. z Piotrem Cieplakiem, Mikołajem Grabowskim, Grzegorzem Jarzyną, Arturem Tyszkiewiczem.

Za rolę Bałandaszka w Onych dostał I nagrodę na Kaliskich Spotkaniach Teatralnych. Zdobył Grand Prix w konkursie dramaturgicznym „Radom odważny” za sztukę Oczekiwanie. Na X Międzynarodowym Festiwalu Gombrowiczowskim dostał nagrodę za rolę w spektaklu Wspomnienia polskie z Teatru Powszechnego w Radomiu.

źródło fot. tutaj