Otwieramy w Ateneum nowy cykl prezentacji pod wspólnym tytułem „Czytamy dla Ukrainy”.
Co miesiąc nasi aktorzy, pod reżyserskim okiem dyrektora Artura Tyszkiewicza, będą czytać współczesne dramaty ukraińskie.

Wpływy z każdej prezentacji w cyklu zostaną przekazane na rzecz uchodźców z Ukrainy. Każdy kupiony bilet to rzeczywiste wsparcie dla naszych sąsiadów!

Na pierwszy ogień – sztuka Nedy Neżdany, jednej z najwybitniejszych dramatopisarek rodem z Kijowa – „Kto otworzy drzwi”. Ta „czarna komedia dla teatru tragedii narodowej”, jak swój utwór określa autorka, została swego czasu zaliczona do najlepszych sztuk Europy XX wieku. Rzecz dzieje się w… kostnicy, której pracownica doznaje szoku na widok młodej dziewczyny, będącej – według wszelkich oznak na niebie i ziemi – ciałem martwym, ale jednocześnie przedziwnie żywym. Dziewczyna odnosi podobne wrażenie, patrząc na laborantkę…

Piętrzące się przezabawne nieporozumienia tworzą fabułę tej znakomitej sztuki, w której metafizyka życia i śmierci miesza się z bardzo ludzką rozgrywką między dwiema kobietami. Uwaga dla lubiących szarady i zagadki: do końca nie będzie wiadomo, kto jest kim.

Występują: Olga Sarzyńska, Milena Suszyńska

przekład – Jerzy Czech
opieka reżyserska – Artur Tyszkiewicz
muzyka – Jacek Grudzień

PRZY WSPÓŁPRACY Z AGENCJĄ DRAMATU i TEATRU ADiT

CZYTANIE DLA UKRAINY: NEDA NEŻDANA „KTO OTWORZY DRZWI”

Zapraszamy 12 kwietnia, o godz. 19:00
Bilety: 30 zł →