18 listopada o godz. 12:00 na Skwerze Kahla posadzimy piękne drzewa upamiętniające wybitne osobowości tworzące Teatr Ateneum.

Jeden z klonów upamiętni Stefana Jaracza (1883-1945) wybitnego aktora, w latach 30-tych XX wieku dyrektora, a dziś Patrona Teatru Ateneum.

Drugi zadedykowany będzie Januszowi Warmińskiemu, reżyserowi i legendarnemu dyrektorowi Teatru Ateneum w Warszawie w latach 1952-1958/1960-1996 oraz Aleksandrze Śląskiej, wspaniałej aktorce tej sceny (prywatnie żony Janusza Warmińskiego).

Trzecim drzewem uhonorowana zostanie pamięć Gustawa Holoubka (1923-2008), znakomitego aktora, a w latach 1996-2008 dyrektora artystycznego Teatru Ateneum w Warszawie.

Ostatnie, czwarte drzewo będzie poświęcone Henrykowi Łapińskiemu, niezapomnianemu aktorowi Teatru Ateneum, w którym spędził całe swoje zawodowe życie, w sumie sześćdziesiąt cztery lata. Ten klon ufundowany jest przez Związek Zawodowy Pracowników Teatru Ateneum w dowód wdzięczności i pamięci o Panu Henryku.

Będziemy dbać o posadzone klony, aby mieszkańcy Powiśla i widzowie przychodzący na spektakle mogli cieszyć nimi oczy. Pandemia kiedyś się skończy, a wtedy spacery do teatru będą zaczynać i kończyć się wśród pięknych drzew.