Zapraszamy na spotkanie z Jackiem Bończykiem, aktorem, wokalistą, przyjacielem Wojciecha Młynarskiego, które odbędzie się w sobotę (27 kwietnia) o godzinie 18.20 na Scenie na Dole, po spektaklu Absolutnie, czyli Bończyk śpiewa Młynarskiego. Wstęp wolny!
Spotkanie organizujemy przy okazji premiery książki
Polska miłość z wierszami o miłości autorstwa Wojciecha Młynarskiego wydanej przez Prószyński i S-ka. Rozmowę poprowadzi Michał Nalewski, który współprowadzi dział literatury polskiej w Prószyński Media.

W tomie Polska miłość znalazło się sto czterdzieści tekstów. Wiele z nich po raz pierwszy ukazuje się w druku. Oprócz wielkich przebojów, które wygrywały festiwale i są śpiewane przez kolejne pokolenia, znajdują się tu utwory mniej znane, śpiewane lub recytowane na scenach teatrów czy napisane do szuflady i znalezione w archiwum. 

Miłość w piosenkach Młynarskiego nie była nigdy „słodkim banałem”. Choć pisał najczystsze liryki (Gram o wszystko, Poranne łzy, Moje życie, twoje życie), zawsze był w nich jakiś pomysł, grasłów, puenta. Polska miłość – bo przecież Po co jechać aż do Werony, do Werony daleko hen, w naszym mieście też są balkony do tragicznych stworzone scen.

Przed i po spotkaniu książkę będzie można kupić w promocyjnej cenie we foyer Teatru.

Jacek Bończyk, aktor, autor tekstów i reżyser spektaklimuzycznych, wielokrotnie nagradzany i doceniany za swoje niezwykłe wykonania dzieł wybitnych twórców piosenki. Sam Młynarski tak pisał o Jacku: posiada wyjątkowe predyspozycje do zajmowania się piosenką aktorską. Po pierwsze jest utalentowany. Po drugie ma gruntowne przygotowanie zawodowe, jest dobrym aktorem dramatycznym. Po trzecie jest muzykalny i po czwarte wreszcie – posiadł w znacznej mierze umiejętność najtrudniejszą połączenia tego wszystkiego w sceniczny skrót. Bo piosenka aktorska bazuje na owym skrócie, jest tym rodzajem teatru, gdzie wszystko dzieje się szybko, na zagranie całej roli przypada niewięcej niż trzy minuty.

MAKING OF SPEKTAKLU
ABSOLUTNIE, CZYLI BOŃCZYK ŚPIEWA MŁYNARSKIEGO


Więcej o książce Polska miłość tutaj.
Więcej o spektaklu Absolutnie, czyli Bończyk śpiewa Młynarskiego tutaj.