Krzysztof Zaleski był przez wiele lat związany z Teatrem Ateneum. Wyreżyserował u nas kilkanaście spektakli m.in. Pan inspektor przyszedł, Rewizor czy Tak daleko, tak blisko. Z inicjatywy WFDiF oraz Instytutu Teatralnego trwa zbiórka pieniędzy na produkcję filmu dokumentalnego o Zaleskim. Szczerze zachęcamy do udziału!

Film Jeden z nas w reż. Andrzeja Titkowa przygotowywany jest z okazji 10. rocznicy śmierci artysty. Premiera planowana jest na wiosnę 2019.

Link do zbiórki tutaj.

Dla wspierających przygotowano bardzo atrakcyjne nagrody, w tym: albumy fotograficzne Magdy Hueckel i Wojciecha Plewińskiego z autografami autorów, podwójne zaproszenia na dowolnie wybrany spektakl z repertuaru warszawskich teatrów: Akademii Teatralnej, Ateneum, Polonia, Narodowego i Muzycznego “Roma”, Współczesnego, absolutnie unikatową grafikę autorstwa Grzegorza Laszuka (rarytas kolekcjonerski) czy kolekcjonerską fotografię autorstwa Magdy Hueckel (z prywatnych zbiorów fotografki). Najwyższe stawki w kampanii obejmują podziękowania w napisach końcowych.

Realizacja filmu o Zaleskim, który mimo braku aktorskiego wykształcenia (a za sprawą szczególnej wrażliwości) doskonale oddawał w swoich rolach filmowych niepokoje pokolenia lat 70. i 80., z założenia ma mieć charakter partycypacyjny. Tak tworzy się bowiem opowieść o everymanie, nie tylko bohaterze kultowych filmów, takich jak Indeks. Życie i twórczość Józefa M, ale też po prostu jednym z nas.

Idea zrealizowania filmu zrodziła się z okazji 10. rocznicy śmierci artysty. Andrzej Titkow, wybitny reżyser filmów dokumentalnych, towarzyszący w swojej pracy także teatrowi w różnych jego przejawach, napisał scenariusz i gromadzi materiały.