Superklasyk dramaturgii światowej w Supercenie! Zapraszamy do udziału w promocji noworocznej! W dniu 20 stycznia 2019 ceny biletów na Antygonę Sofoklesa w reżyserii Agnieszki Korytkowskiej już od 30 zł.

Cztery pokolenia aktorskie Teatru Ateneum w superklasyku dramaturgii światowej. Nasza Antygona to współczesna inscenizacja starożytnej tragedii, która wciąż poraża swoją aktualnością i stawia fundamentalne pytania dotyczące władzy i wartości. W rolę Antygony wciela się Paulina Gałązka, Kreona gra Przemysław Bluszcz.

Antygona – wiadomo – arcydzieło dramaturgii światowej. Sofokles opisał tam historię młodej dziewczyny, która wbrew zakazowi króla, skądinąd swojego wuja, postanawia pochować ciało swojego zmarłego brata uchodzącego za zdrajcę ojczyzny. Kto ma rację? – Antygona słuchająca głosu serca i nakazu bogów – czy król Kreon, dla którego zdrada jest zdradą i niczym więcej? Prawda ludzka przeciw zimnemu prawu, obywatelskie nieposłuszeństwo wobec racji stanu. Antygona zginie, ale Kreon nie wygra. Więc może nie warto za wszelką cenę walczyć prawem siły z odruchami serca?

Ceny biletów w Promocji Noworocznej: 50 zł (parter) | 30 zł (balkon).
Promocja ważna tylko w kasie Teatru oraz przy rezerwacji telefonicznej.

TRAILER

OPINIE WIDZÓW PO SPEKTAKLU