NAJBLIŻSZE SPEKTAKLE

Ta przejmująca, pozbawiona moralizatorstwa opowieść o starości, postępującej chorobie i rodzinnych relacjach zgarnęła ostatnio kilka Oscarów. Gdyby Amerykańska Akademia Filmowa zobaczyła na scenie Mariana Opanię to z miejsca przyznałaby mu Oscara ex aequo z Anthony’m Hopkinsem. Marian Opania stworzył równie poruszającą kreację.

André (w tej roli Marian Opania), wydaje się być ciągle w niezłej formie. Jednak niepokój najbliższych budzą coraz częściej pojawiające się u niego kłopoty z pamięcią. Anna (Magdalena Schejbal) stara się zapewnić ojcu możliwie najlepszą opiekę, licząc, że to spowolni postęp choroby. Ale to nie utrata pamięci zdaje się być największym problemem starszego pana. Prawdziwym dramatem jest postępujące komplikowanie  się więzi rodzinnych, dramat wzajemnego zrozumienia. Kto w tych okolicznościach zachowa się uczciwie, a kto będzie wykorzystywał nieszczęście? I czyj świat jest prawdziwszy – chorego ojca czy pozornie zdrowej rodziny?

„Ojciec” to przejmująca tragifarsa napisana przez Floriana Zellera, bodaj najczęściej granego dziś na świecie współczesnego dramatopisarza francuskiego. Spektakl reżyseruje Iwona Kempa, znana między innymi ze znakomitych realizacji sztuk i scenariuszy Ingmara Bergmana.

PRÓBY DO SPEKTAKLU

PREMIERA

 8 kwietnia 2017

SCENA

główna

CZAS TRWANIA

90 min.

OBSADA

André
Marian Opania
Anne, jego córka
Magdalena Schejbal
Pierre
Przemysław Bluszcz
Laura
Paulina Gałązka
Mężczyzna
Dariusz Wnuk
Kobieta
Małgorzata Mikołajczak / Paulina Kondrak

DUBLURY

Małgorzata Mikołajczak8.02 | 09.02 | 10.02 | 11.02

TWÓRCY

autor Florian Zeller
przekład
Bogusława Frosztęga
reżyseria i opracowanie muzyczne Iwona Kempa
scenografia i kostiumy Justyna Elminowska
reżyseria światła i projekcje Mateusz Wajda