O spektaklu

 

Morna Regan
TWOJE I MOJE
przekład – Małgorzata Semil
reżyseria – Robert Gliński
scenografia – Agnieszka Zawadowska
muzyka – Łukasz Targosz
światło – Katarzyna Łuszczyk


Zaplanowana na 20 maja 2016 prapremiera polska sztuki „Twoje i moje” nie odbyła się. Premierę odwołano z powodu nagłej śmierci aktorki, Pani Haliny Skoczyńskiej, w dniu 17 maja 2016.

 

Występują:
Beth – Halina Skoczyńska
Mary – Olga Sarzyńska
Hal – Piotr Fronczewski

 

Czy jeśli ktoś ma za dużo, powinien się dzielić z tym, kto ma mało albo zgoła nic? Czy twoje powinno też być moje? Zwłaszcza, jeśli moja bieda jest przeze mnie niezawiniona, a ty masz za dużo wskutek oszustw i przekrętów?

Bohaterami przejmującej sztuki irlandzkiej pisarki i aktorki Morny Regan jest dwoje tych, co mają wszystkiego w nadmiarze, i jedna, która nie ma nic. Nie chodzi jednak tylko o sprawy materialne, choć one często są najważniejsze. Bogata małżeńska para ma w nadmiarze także nienawiść, podsycaną przez wspólne tajemnice rodzinne i wzajemne uzależnienie. Bezdomna biedaczka staje się dla nich jednocześnie zagrożeniem, wyzwaniem i wybawieniem.

Jakże aktualna sztuka wobec dzisiejszych problemów z tak zwanymi nierównościami społecznymi! Brzmi to trochę banalnie, ale banalne nie jest, bo przecież zawsze tu chodzi o życie. A wszystko staje się tym bardziej dojmujące, gdy mamy okazję oglądać w tym błyskotliwie napisanym dramacie troje znakomitych aktorów pod wodzą nie mniej znakomitego reżysera.

 

Czas trwania spektaklu: 1 godz. 25 min. (bez przerwy)

 

Licencja na wystawienie utworu została wydana przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. 

 

Galeria

 

Zdjęcia z próby, fot. Bartek Warzecha

 

Recenzje