NAJBLIŻSZE SPEKTAKLE

Wielką miłością Jacka Kaczmarskiego była sztuka. W malarstwie znajdował źródło inspiracji do tekstów, które na stałe wrosły w polską kulturę. Jacek Bończyk stworzył poruszający, kameralny spektakl tętniący muzyką i obrazami. Zapraszamy!

Spektakl poświęcony Jackowi Kaczmarskiemu, jednemu z największych bardów współczesnej polskiej piosenki poetyckiej. Jego niezwykły, mocny głos, przejmujące teksty i porywająca energia, z jaką grał i śpiewał, były niezapomnianym przeżyciem dla tych, którzy mieli szczęście słuchać go na żywo. Był o wiele za młody na śmierć – miał zaledwie 47 lat, kiedy zabrała go śmiertelna choroba. Jego wspaniałe pieśni budziły wiarę w wolność, odzyskaną także dzięki koncertom Kaczmarskiego gromadzącym tłumy entuzjastów.

Wielki admirator Jacka K., świetny śpiewający aktor Jacek Bończyk, proponuje dziś wraz z kilkoma kolegami wieczór pieśni Kaczmarskiego poświęconych kilkunastu słynnym obrazom. Kaczmarski fascynował się nie tylko polityką, ale i  sztuką. A siła jego tekstów i muzyki wcale nie zmalała od tamtego czasu, kiedy był jeszcze wśród nas.

„Jacek Kaczmarski – lekcja historii” to zatem spektakl nie tylko dla miłośników twórczości Jacka Kaczmarskiego, ale też tych interesujących się historią i malarstwem. A wszystko w formie „teatru przy muzyce”.

PREMIERA

22 listopada 2014 r.

SCENA

na dole im. Wojciecha Młynarskiego

CZAS TRWANIA

80 min.

WYSTĘPUJĄ

Julia Konarska
Jacek Bończyk
Wojciech Brzeziński
Wojciech Michalak
Narrator – Piotr Fronczewski

MUZYCY

Fabian Włodarek piano, akordeon
Paweł Stankiewicz gitary
Jacek Bończyk gitara klasyczna

TWÓRCY

reżyseriaJacek Bończyk
scenografia
Grzegorz Policiński
aranżacje i kierownictwo muzyczne Fabian Włodarek

Premiera spektaklu wystawiona w ramach projektu “Muzyczne obchody 10. rocznicy śmierci Jacka Kaczmarskiego” dofinansowanego ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego