fot. Bartek Warzecha

 Najbliższe spektakle:
2019-01-04 19:00
Kup bilet
2019-01-05 18:00
Kup bilet

O spektaklu

JACEK KACZMARSKI – LEKCJA HISTORII

 

reżyseria – JACEK BOŃCZYK
scenografia – GRZEGORZ POLICIŃSKI
aranżacje i kierownictwo muzyczne – FABIAN WŁODAREK
premiera – 22 listopada 2014, Scena Na Dole

 

Występują:

JULIA KONARSKA
JACEK BOŃCZYK
WOJCIECH BRZEZIŃSKI
WOJCIECH MICHALAK

Narrator – PIOTR FRONCZEWSKI

 

Muzycy:
Fabian Włodarek – piano, akordeon
Paweł Stankiewicz – gitary
Jacek Bończyk – gitara klasyczna

 

Spektakl poświęcony Jackowi Kaczmarskiemu, jednemu z największych bardów współczesnej polskiej piosenki poetyckiej. Jego niezwykły, mocny głos, przejmujące teksty i porywająca energia, z jaką grał i śpiewał, były niezapomnianym przeżyciem dla tych, którzy mieli szczęście słuchać go na żywo. Był o wiele za młody na śmierć – miał zaledwie 47 lat, kiedy zabrała go śmiertelna choroba. Jego wspaniałe pieśni budziły wiarę w wolność, odzyskaną także dzięki koncertom Kaczmarskiego gromadzącym tłumy entuzjastów.

Wielki admirator Jacka K., świetny śpiewający aktor Jacek Bończyk, proponuje dziś wraz z kilkoma kolegami wieczór pieśni Kaczmarskiego poświęconych kilkunastu słynnym obrazom. Kaczmarski fascynował się nie tylko polityką, ale i  sztuką. A siła jego tekstów i muzyki wcale nie zmalała od tamtego czasu, kiedy był jeszcze wśród nas.

„Jacek Kaczmarski – lekcja historii” to zatem spektakl nie tylko dla miłośników twórczości Jacka Kaczmarskiego, ale też tych interesujących się historią i malarstwem. A wszystko w formie „teatru przy muzyce”.

 

Czas trwania spektaklu: 1 godz. 20 min.
Informacje dotyczące cen biletów, planu widowni i kasy biletowej są dostępne na stronie BILETY.

 

 

Premiera spektaklu wystawiona w ramach projektu „Muzyczne obchody 10. rocznicy śmierci Jacka Kaczmarskiego” dofinansowanego ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
 PARTNERZY