Dotknij teatru to ogólnopolski projekt przygotowany z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru,  którego celem jest stworzenie możliwość twórczego spotkania artystów teatru i widzów.

W dniach 18 – 28 marca widzowie 39 miejscowości w 16 województwach będą mogli wziąć udział w specjalnie z tej okazji przygotowanych wydarzeniach: spektaklach, próbach otwartych, warsztatach edukacyjnych, zwiedzaniu teatrów,  spotkaniach z twórcami, wystawach, koncertach, czy happeningach.

Dzięki temu widzowie poznają teatr od kuchni, a artyści podzielą się swoimi osiągnięciami i doświadczeniami.

Po raz pierwszy Dotknij teatru odbyło się w Łodzi w 2010 roku. Inicjatorem projektu była grupa łódzkich artystów i animatorów kultury, a liderem i koordynatorem – Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi.
W 2012 roku Dotknij teatru zorganizowano w czterech województwach łódzkim, mazowieckim, wielkopolskim i śląskim. W tym roku projekt zyskał prawdziwie ogólnopolski charakter – włączyły się do niego instytucje ze wszystkich szesnastu województw.

Międzynarodowy Dzień Teatru to święto ustanowione w 1961 r. dla upamiętnienia otwarcia Teatru Narodów w Paryżu, które miało miejsce 27 marca 1957 r. Dzień obchodów wyznaczono na 27 marca.

W tym roku świętem Teatru w Ateneum upamiętnimy GUSTAWA HOLOUBKA – wybitnego polskiego aktora i dyrektora Teatru Ateneum w latach 1996-2008.

Dla wszystkich widzów naszych spektakli granych 27 marca 2013 roku przygotowaliśmy prezent – książkę pt. „GUSTAW HOLOUBEK” (Wydaną przez Teatr Ateneum w 1997 roku)  poświęconą artystycznej biografii tego artysty.

Gustaw Holoubek odszedł pięć lat temu, 6 marca 2008 roku. 

Szczegółowy program: www.dotknij-teatru.pl

Facebook: www.facebook.com/dotknijteatru