PIOSENNIK

scenariusz – Adam Opatowicz, Andrzej Poniedzielski 
opieka artystyczna – Andrzej Poniedzielski

scenografia i kostiumy – Jan Kozikowski
kierownik muzyczny – Marcin Partyka
konsultacja muzyczna – Ewa Konstancja Bułhak
korepetytor – Mateusz
Dębski 

Występują:

PANIE

Katarzyna Hołtra – P. Młoda
Paulina Korthals – Kobieta Sen
Maria Pawłowska – Kobieta Marzeń
Kinga Suchan – TVKobieta

 

PANOWIE

Adam Fidusiewicz – poKosynier 
Aleksy Komorowski/ Tomasz Brzostek – okołoKościelny   
Piotr Piksa – kier.Ksiądz
Krzysztof Szczepaniak – LoveLeśny
Mateusz Weber – P.Młody

Andrzej Poniedzielski – PoetaŚpiąc

 

Dyplom studentów IV roku Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie przygotowany pod kierunkiem Andrzeja Poniedzielskiego.

Zapraszamy do krainy piosenki literackiej w aktorskiej interpretacji. W programie utwory z repertuaru m.in. Elżbiety Adamiak,  Mirosława Czyżykiewicza, Andrzeja Garczarka, Jacka Kleyffa, Andrzeja Poniedzielskiego, Grzegorza Tomczaka, Wolnej Grupy Bukowina.

Spektakle dyplomowe mają bogatą i ważną tradycję. Sprawdzają predyspozycje i profesjonalne przygotowanie studentów ostatniego roku AT, ale też mają im przynieść szczęście – na zawodową przyszłość. Prosimy, w imieniu młodych wykonawców, trzymać za nich kciuki.

– Suma lat tych młodych ludzi składa się na mój wiek. W “Piosenniku” są zjawami z mojego snu, ponieważ chodzi tutaj o skonfrontowanie ich radości życia, młodości, z tym co ja przeżyłem – mówi opiekun “Piosennika”, Andrzej Poniedzielski. – Najciekawsze podczas pracy nad tym dyplomem był sam proces powstawania. To, że ci młodzi ludzi najpierw poznali te piosenki, po czym się ich przestraszyli, aż w końcu weszli w nie pięknie – powiedział Andrzej Poniedzielski dla “Gazety Wyborczej”.