O spektaklu


„NIE JESTEŚ SAMA” – piosenki Agnieszki Osieckiej

 

scenariusz i reżyseria – Artur BARCIŚ

kierownictwo muzyczne i aranżacje – Wojciech BORKOWSKI

 

Występują: 

Stanisława CELIŃSKA

Krystyna TKACZ

Artur BARCIŚ

 

Gra zespół muzyczny w składzie:

Wojciech BORKOWSKI– fortepian

Paweł STANKIEWICZ– gitara

Maciej SZCZYCIŃSKI- kontrabas

 

To spektakl o kobiecie, która wiele w życiu doświadczyła i niejedno widziała. Rzecz o samotności, miłości, tęsknocie, zdradzie i cierpieniu, ale też o przyjaźni, radości, nadziejach i marzeniach. Wszystko opowiedziane słowami Agnieszki Osieckiej, wielkiej damy polskiej piosenki.

W koncercie usłyszymy wiele utworów znanych nam niemal na pamięć, ale ich smak i ton będziemy często odkrywać na nowo. „Małgośka” okaże się nie tylko żartobliwą historyjką z życia beztroskiej dziewczyny, ale wstrząsającą opowieścią porzuconej kobiety. Z kolei słowa „żegnaj miły, no cóż, jak się żegnać – to już” – z piosenki „Ach panie, panowie” – zabrzmią nie jak bolesna skarga na los, ale spokojna zgoda na rozstanie ze wszystkim, co przeminęło.

Piosenki Osieckiej bywają smutne, nostalgiczne, gorzkie. Ale drugie tyle jest żartobliwych, przekornych, ironicznych i zabawowych. Żeby się nimi zachwycić, wystarczy wybrać się na spektakl wyreżyserowany przez znakomitego aktora Teatru Ateneum Artura Barcisia i zaśpiewany przez dwie wyborne aktorki – Stanisławę Celińską i Krystynę Tkacz.

 

Czas trwania spektaklu: 1 godz. 30 min.

 

PRODUCENT

 

 

 

Galeria

Fot.  Patrycja Kosela

Zdjęcia pochodzą ze strony Fundacji Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej.