19 i 20 czerwca na Scenie 61 odbędzie się premiera „Eksa” Mariusa von Mayenburga w reżyserii Artura Tyszkiewicza!

Daniel i Sibylle od lat są małżeństwem. Bywało różnie, ale bilans wydaje się być dodatni: mają stabilną pracę, wspaniałe dzieci i komfortowy apartament, w którym codzienność toczy się zwykle przewidywalnym rytmem. Aż do dnia, gdy tę przewidywalność burzy niespodziewane pukanie do drzwi. Na progu staje Franziska – dawna partnerka Daniela. Obecność „eks” działa jak iskra: wydobywa skrywane od dawna napięcia, ale nade wszystko zmusza bohaterów do konfrontacji z pytaniami, które dotąd łatwo było wyciszyć.

W najnowszej sztuce Mariusa von Mayenburga, przenikniętej gorzkim, chwilami nawet bezlitosnym humorem, dotykamy sedna relacji trojga ludzi, ale też odnajdujemy portret pokolenia współczesnych 40- 50 latków.

Patronat medialny: RMF Classic i TVP Kultura