Kabaret Mumio to teatralne w pełni autorskie przedstawienie, oparte na własnych tekstach i muzyce. Stanowiono wynik poszukiwań wywodzących się z tradycji i  metod teatru off-owego. Odwołanie do indywidualnego poczucia absurdu, mającego swoje źródło w nas samych, radykalna, choć pełna ciepła autoironia,  zwalniają przekaz z  agresji i nieznośnego moralizowania. Aspekt ludyczny, „rozrywkowy” przedstawienia, realizowany środkami teatralnymi, nie jest celem samym w sobie,  podporządkowując się szerszej koncepcji estetycznej. Działanie na różnych poziomach odbioru, nacisk na solidny warsztat sceniczny skupiony na budowaniu postaci, bezkompromisowe poczucie humoru a także uparte poszukiwanie własnego, indywidualnego wyrazu, zaowocowało – jak dotychczas –  zainteresowaniem i uznaniem ze strony bardzo zróżnicowanej publiczności i krytyków. Spektakl został przedstawiony publiczności ponad 1000 razy, na scenach całego kraju, a dzięki improwizacji jest ciągle bardzo świeży i inspirujący, również dla samych twórców.

 

Recenzje:

Kabaret Mumio zachwycił mniecałkowitą oryginalnością. Nie było tam nic powtórzonego po kimkolwiek, nawet po jakichś dobrych wzorcach. Tam było wszystko nowe, „odsiebne”, że tak powiem i znakomite. Chwilami wręcz płakałem ze śmiechu.

Jeremi Przybora

Patrzę na nich z zazdrością i zachwytem.

 Stanisław Tym

Każde ich pojawienie się w telewizji powoduje, że autentycznie wybucham śmiechem. Wynika to z charakteru ich dowcipów. Są surrealistyczne, irracjonalne, bazują na pomysłach, których nikt wcześniej nie wykorzystał.

 Marek Niedźwiedzki

 

NAJBLIŻSZE SPEKTAKLE

OBSADA

Jadwiga Basińska, Dariusz Basiński, Jacek Borusiński