Nowy spektakl Welcome Home Boys to…

  • wielowątkowa, porywająca opowieść o braterstwie, miłości, przyjaźni, sile i słabości;
  • podroż pełna zaskoczeń i wypróbowanego komizmu spod znaku Mumio;
  • rewelacyjne teksty, mistrzowskie aktorstwo, dbałość o każdy szczegół i nowoczesny poziom realizacyjny;
  • oryginalna oprawa muzyczna na żywo;
  • zaproszenie do odkrycia w sobie najróżniejszych rodzajów śmiechu.

 

Recenzje:

Zamiast kluczyć i mamić, powiem od razu, bardzo wyraźnie: Welcome Home Boys – nowe przedstawienie grupy teatralnej Mumio jest znakomite. Jest oszałamiające (…) Zdumiewa synchronizacja tego, co dzieje się na scenie, z tym, co ukazuje się na ekranie. Ta zachwycająca precyzja obejmuje jeszcze jeden element – żywą muzykę, wykonywaną przez wybornego multiinstrumentalistę Tomasza Drozdka.

M. Stokowski, pisarz

Dialogi prowadzone przez aktorów stojących nascenie z tymi na ekranie (w większości przypadków Basiński i Borusiński rozmawiali z… Basińskim i Borusińskim) to prawdziwy majstersztyk. Wielkie brawa dla artystów za ogarnięcie tej mieszanki teatru, kina, muzyki granej na żywo…

Rafał Zieliński, Wyborcza.pl

W sposób zabawny Mumio przedstawia historie,które w rzeczywistości byłyby trudne, poważne, które zahaczają o ludzkie nieszczęścia i grzechy. O konieczność przyznania się do własnych, nieuniknionych słabości.

Jarema Piekutowski, Więź

Uwaga! Welcome Home Boys to nie jest spektakl dla wszystkich. Na pewno nie dla tych, co uważają, że rechot to zdrowie. Dowcip Mumio to czysty surrealizm, realizm w nim jest wyczuwalny, ale jednak ukazanie świata “nad” czyni spektakl wyjątkowym. I bardzo śmiesznym.

Wojciech Majcherek

(…) Tam są fantastyczne teksty, oni mają niezwykłe poczucie absurdu słowa.

Tadeusz Nyczek

Takiego dynamitu się nie spodziewałam. Mumio nie ma dla żuchw publiczności litości. To przecież zwichnąć sobie coś można.

Maria, komentarz z fb

 

NAJBLIŻSZE SPEKTAKLE

OBSADA

Dariusz Basiński, Jacek Borusiński, Tomasz Drozdek – multiinstrumentalista oraz na ekranie: Jadwiga Basińska i wielu innych

Producent spektaklu – Mumio przy udziale Narodowego Centrum Kultury