Komedia o aktorach, czyli ludziach, którzy zawodowo udają innych ludzi. A co będzie, jeśli nikogo nie będą udawać, a jednak staną przed nami, żeby odegrać spektakl?

Bogusław Schaeffer przyszedł do teatru z muzyki w latach 60., będąc już jednym z najoryginalniejszych kompozytorów XX wieku. Nie dziwota więc, że jego dramaty przypominają czasem kompozycje muzyczne, a sama muzyka stanowi w nich element tyleż wspierający akcję, co ją kreujący. Ale to tylko część dramatopisarskiej oryginalności Schaeffera. Nie ma w tych sztukach tradycyjnej akcji i konwencjonalnych bohaterów, chociaż postaci wypowiadają zdania często znane nam z potocznego języka. Ba, zdarza się, że mówią wieloma językami, wplatając w mowę „literacką” wyrażenia gwarowe, żargonowe, cytaty z innych autorów. Nade wszystko jednak bawią się w teatr.

Demon teatru jest bowiem komedią o aktorach, czyli ludziach, którzy zawodowo udają innych ludzi. A co będzie, jeśli nikogo nie będą udawać, a jednak staną przed nami, żeby odegrać spektakl? Jak wiadomo, teatr kryje tysiące fascynujących niespodzianek. Niektóre z nich poznacie Państwo oglądając Demona teatru, sztukę niezwykłą jak jej autor.

NAJBLIŻSZE SPEKTAKLE

PREMIERA

11 czerwca 2016

SCENA

scena 61

CZAS TRWANIA

80 min.

OBSADA

Mateusz Łapka
Bartłomiej Nowosielski
Grzegorz Damięcki
Ewa Telega
Krzysztof Tyniec

TWÓRCY

reżyseria i scenografia Andrzej Domalik
kostiumy Dorota Roqueplo
muzyka Mateusz Dębski 
choreografia Liwia Bargieł
reżyseria światła Prot Jarnuszkiewicz 

BILETY

  normalny ulgowy
Parter    
Cała widownia 80 zł 70 zł
     
wejściówka 25 zł