Komedia o aktorach, czyli ludziach, którzy zawodowo udają innych ludzi. A co będzie, jeśli nikogo nie będą udawać, a jednak staną przed nami, żeby odegrać spektakl?

Bogusław Schaeffer przyszedł do teatru z muzyki w latach 60., będąc już jednym z najoryginalniejszych kompozytorów XX wieku. Nie dziwota więc, że jego dramaty przypominają czasem kompozycje muzyczne, a sama muzyka stanowi w nich element tyleż wspierający akcję, co ją kreujący. Ale to tylko część dramatopisarskiej oryginalności Schaeffera. Nie ma w tych sztukach tradycyjnej akcji i konwencjonalnych bohaterów, chociaż postaci wypowiadają zdania często znane nam z potocznego języka. Ba, zdarza się, że mówią wieloma językami, wplatając w mowę „literacką” wyrażenia gwarowe, żargonowe, cytaty z innych autorów. Nade wszystko jednak bawią się w teatr.

Demon teatru jest bowiem komedią o aktorach, czyli ludziach, którzy zawodowo udają innych ludzi. A co będzie, jeśli nikogo nie będą udawać, a jednak staną przed nami, żeby odegrać spektakl? Jak wiadomo, teatr kryje tysiące fascynujących niespodzianek. Niektóre z nich poznacie Państwo oglądając Demona teatru, sztukę niezwykłą jak jej autor.

NAJBLIŻSZE SPEKTAKLE

2019-03-22 19:00
KUP BILET
2019-03-23 19:00
KUP BILET
2019-03-24 19:00
KUP BILET

PREMIERA

11 czerwca 2016

SCENA

scena 61

CZAS TRWANIA

80 min.

OBSADA

Mateusz Łapka
Bartłomiej Nowosielski
Grzegorz Damięcki
Ewa Telega
Krzysztof Tyniec

TWÓRCY

reżyseria i scenografia Andrzej Domalik
kostiumy Dorota Roqueplo
muzyka Mateusz Dębski 
choreografia Liwia Bargieł
reżyseria światła Prot Jarnuszkiewicz 

BILETY

  normalny ulgowy
Parter    
Cała widownia 80 zł 70 zł
     
wejściówka 25 zł