Fot. Bartek Warzecha

 

 Najbliższe spektakle:
2018-10-27 19:00
Kup bilet
2018-10-28 19:30
Kup bilet
2018-10-30 19:30
Kup bilet

 

 

O spektaklu

 

Max Frisch

GRA W ŻYCIE

przekład  Karolina Bikont
reżyseria  Aleksander Kaniewski
scenografia i kostiumy – Paweł Dobrzycki
współpraca scenograficzna – Agata Roguska
muzyka – Wojciech Borkowski
reżyseria światła – Paweł Dobrzycki, Jędrzej Skajster
tłumacz, asystent reżysera – Beniamin Koc

 

premiera 27 kwietnia 2018

 

„Nieraz myślę: a gdyby tak zacząć życie na nowo? I to z całą świadomością? Gdyby jedno życie można było przeżyć, jak to mówią, na brudno, a drugie na czysto? Sądzę, że wtedy każdy z nas starałby się nie powtarzać, przynajmniej stworzyłby sobie inne warunki, urządziłby taki dom z kwiatami, z mnóstwem światła…”

Antoni Czechow, Trzy siostry

 

Kürmann chciałby raz jeszcze przeżyć swoje życie, uniknąć popełnionych błędów, a w kluczowych momentach – mając świadomość późniejszych wydarzeń – podjąć zupełnie inne decyzje. Otrzymuje taką możliwość i na naszych oczach rozgrywa się rodzaj improwizowanego spektaklu teatralnego z Kürmannem w roli głównej. Prowadzący/Reżyser – cierpliwie i empatycznie prowadzi swojego bohatera przez meandry jego własnej biografii, wspierając go, pomagając podjąć decyzje i udzielając rad, nierzadko kąśliwych. Tworząc warianty swojego życia, Kürmann posiłkuje się doświadczeniem, inteligencją i moralnością, jednak sytuacja komplikuje się, gdy w grę wchodzą uczucia. Bohater – mimo najszczerszych chęci – pozostając sobą, zawsze zakocha się w tej samej kobiecie, zawsze dokona tych samych wyborów i każda droga zaprowadzi go do tego samego momentu w życiu. Kürmann nie potrafi oszukać przeznaczenia. Nic nie zmieni jego relacji z żoną, nie przyniesie rewolucji, nie uchroni przed śmiertelną chorobą. Gra w życie okazuje się zatem niemożliwa i nierealna.

 

Występują: 

Hannes Kürmann: Grzegorz Damięcki
Antoinette Stein: Magdalena Schejbal
Alter ego: Krzysztof Tyniec
Postać I: Ewa Telega
Postać II: Nikodem Kasprowicz

 

Spektakl dla widzów od 15 roku życia.

it_15lat___Light_mini

Spektakl grany w ramach Dnia Teatru Publicznego oraz towarzyszącej mu akcji „Bilet do teatru za 300 groszy”, która finansowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowana przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

 

mkidn_jpg

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

Informacje dotyczące cen biletów, planu widowni i kasy biletowej są dostępne na stronie BILETY

 

 

 

Recenzje