Jak wyglądałoby życie, gdyby można było je przeżyć jeszcze raz? Czy da się oszukać przeznaczenie i uniknąć popełnionych błędów? Możecie to sprawdzić razem z Kürmannem, w którego wcielił się Grzegorz Damięcki.

Nieraz myślę: a gdyby tak zacząć życie na nowo? I to z całością świadomością? Gdyby jedno życie można było przeżyć, jak to mówią, na brudno, a drugie na czysto? Sądzę, że wtedy każdy z nas starałby się nie powtarzać, przynajmniej stworzyłby sobie inne warunki, urządziłby taki dom z kwiatami, z mnóstwem światła…

Antoni Czechow, Trzy siostry

Kürmann chciałby raz jeszcze przeżyć swoje życie, uniknąć popełnionych błędów, a w kluczowych momentach – mając świadomość późniejszych wydarzeń – podjąć zupełnie inne decyzje. Otrzymuje taką możliwość i na naszych oczach rozgrywa się rodzaj improwizowanego spektaklu teatralnego z Kürmannem w roli głównej. Prowadzący/Reżyser – cierpliwie i empatycznie prowadzi swojego bohatera przez meandry jego własnej biografii, wspierając go, pomagając podjąć decyzje i udzielając rad, nierzadko kąśliwych. Tworząc warianty swojego życia, Kürmann posiłkuje się doświadczeniem, inteligencją i moralnością, jednak sytuacja komplikuje się, gdy w grę wchodzą uczucia. Bohater – mimo najszczerszych chęci – pozostając sobą, zawsze zakocha się w tej samej kobiecie, zawsze dokona tych samych wyborów i każda droga zaprowadzi go do tego samego momentu w życiu. Kürmann nie potrafi oszukać przeznaczenia. Nic nie zmieni jego relacji z żoną, nie przyniesie rewolucji, nie uchroni przed śmiertelną chorobą. Gra w życie okazuje się zatem niemożliwa i nierealna.

TRAILER

Spektakl przygotowany w roku jubileuszowym, z okazji 90-lecia Teatru Ateneum.

NAJBLIŻSZE SPEKTAKLE

PREMIERA

27 kwietnia 2018

SCENA

główna

CZAS TRWANIA

165 min. (1 przerwa)

OBSADA

Hannes KürmannGrzegorz Damięcki
Antoinette SteinMagdalena Schejbal
Alter egoKrzysztof Tyniec
Postać IEwa Telega
Postać IINikodem Kasprowicz

TWÓRCY

autorMax Frisch
przekładKarolina Bikont
reżyseria Aleksander Kaniewski
scenografia
i kostiumy
Paweł Dobrzycki
współpraca scenograficznaAgata Roguska
muzykaWojciech Borkowski
reżyseria światłaPaweł Dobrzycki, Jędrzej Skajster
tłumacz, asystent reżyseraBeniamin Koc

BILETY

normalnyulgowy
Parter
sektor 190 zł80 zł
sektor 280 zł70 zł
sektor 350 zł40 zł
Balkon
cała widownia50 zł40 zł
wejściówka30 zł