[wptabs]

[wptabtitle]

O spektaklu

[/wptabtitle]

[wptabcontent]

 

Okazją do tego spotkania jest najnowsza płyta Andrzeja Poniedzielskiego „SzlafRock & roll” złożona z autorskich wykonań piosenek napisanych przez Andrzeja Poniedzielskiego dla innych wykonawców: Maryli Rodowicz, Edyty Geppert, Anny Treter… Tym razem w wykonaniu ich autora.

Spektakl „SzlafRock & roll” to ilustrowane piosenkami z płyty opowiadanie o nadziejach, marzeniach, planach, przeczuwaniach, odkryciach, zachwytach, rozczarowaniach…

O płycie Andrzej Poniedzielski powiedział:  – W tytule – „SzlafRock & roll” – najistotniejszy jest cudzysłów. Od niego należałoby czytać tę płytę. I na nim skończyć. Bo w środku – mójsłów. W spektaklu cudzysłów można sobie ustawiać dowolnie.

“Nie jestem fanem swojego wizerunku” mówi w trakcie tego wieczoru Andrzej Poniedzielski. Nieco przekornie i przewrotnie, ale jeśli wydaje się Państwu, że znacie Andrzeja Poniedzielskiego doskonale, to tym razem nieco Was on zaskoczy.

„SzlafRock & roll” to więcej niż koncert, bo piosenki są wprowadzane autorskimi komentarzami Andrzeja Poniedzielskiego. To też jeszcze nie spektakl, bo kameralność tego spotkania powoduje zniwelowanie dystansu między sceną a publicznością. Jeśli ktoś bardzo chciałby sklasyfikować ten rodzaj przedstawienia, to chyba najbliżej będzie do salonu literacko – muzycznego, w którym obowiązuje zasada wspólnoty poczucia humoru i poezji.

Występują:

ANDRZEJ PONIEDZIELSKI

oraz
KATARZYNA ŁOCHOWSKA

ANDRZEJ PAWLUKIEWICZ

 

 

 

[/wptabcontent]

 

[/wptabs]