Aneta

About Aneta Kielak

This author has not yet filled in any details.
So far Aneta Kielak has created 147 blog entries.

Jubileusz Jana Żardeckiego

Podwójny jubileusz - 95 rocznicy urodzin i 70 lat pracy scenicznej świętuje nasz aktor Jan Żardecki. Publikujemy tekst autorstwa Witolda Sadowego, napisany specjalnie na te jubileuszowe okoliczności.

Teresa Budzisz-Krzyżanowska ma dziś urodziny

"Teresa wszystkie postacie obdarza zawsze szlachetnością i dobrocią" - powiedział o aktorce Andrzej Wajda . - "Jest głęboko przekonana, że ludzie są z natury dobrzy. I to jest w niej piękne, dziwne i poruszające".

Polski Ośrodek ASSITEJ

Wojciech Faruga

Dlaczego jest tak źle, skoro jest tak dobrze?

Czy optymizm jest postawą idiotów, a pesymizm świadectwem trzeźwej mądrości? O współczesnym Kandydzie z MACIEJEM i ADAMEM WOJTYSZKAMI rozmawia TADEUSZ NYCZEK.

Nowy sezon

Nowy sezon rozpoczniemy 8 września spektaklami - "Kolacja dla głupca" i "Sceny niemalże małżeńskie...". Wierzymy, że spektakle, które tak Państwo lubią, będą pomyślnym wprowadzeniem w kolejny sezon! Do zobaczenia w Ateneum!

„Nastasja Filipowna” setny spektakl

Za nami jubileuszowe przedstawienie "Nastasji Filipownej". Gratulujemy serdecznie twórcom tego spektaklu i... odliczamy dalej!

Prapremiera „Ojca” F. Zellera w reż. Iwony Kempy

8 kwietnia odbyła się premiera sztuki F. Zellera "Ojciec", z Marianem Opanią w roli tytułowej. W roli córki Magdalena Schejbal. Reżyseria Iwona Kempa.

„Teatr żywy i aktualny”

Zapraszamy do odwiedzenia wystawy plenerowej „Oddech. Teatr Erwina Axera i Warszawa teatralna 1956–1966”. Jesteśmy tam.

BAL MANEKINÓW pokaz spektaklu TV w Ateneum

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru zapraszamy na bezpłatny pokaz telewizyjnej wersji przedstawienia BAL MANEKINÓW w reż. Janusza Warmińskiego.