Aneta

About Aneta Kielak

This author has not yet filled in any details.
So far Aneta Kielak has created 136 blog entries.

Rozpoczęliśmy próby „Ojca” Zellera

Naszą najbliższą premierą będzie tragifarsa Floriana Zellera "Ojciec", z Marianem Opanią w tytułowej roli. Reżyseruje Iwona Kempa. Premiera w kwietniu 2017.

Jubileusz Magdaleny Zawadzkiej

Z okazji 50-lecia pracy Magdaleny Zawadzkiej zagraliśmy 4 lutego spektakl „Lilka, cud miłości" oparty na twórczości Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. Obok jubilatki wystąpiły: Paulina Holtz, Krystyna Tkacz, Joanna Żółkowska.

Paszporty POLITYKI

Agata Duda-Gracz, reżyserka naszego spektaklu "Mary Stuart", dostała nominację do tegorocznej edycji PASZPORTÓW POLITYKI w kategorii TEATR.

Rozdano Nagrody im. Tadeusza Boya – Żeleńskiego

Wojciech Kościelniak został 43. laureatem Nagrody im. Tadeusza Żeleńskiego-Boya.

Januszowi Warmińskiemu

2 listopada mija 20. rocznica śmierci JANUSZA WARMIŃSKIEGO (1922-1996). Reżyser, dyrektor Teatru Ateneum przez 42 lata, twórca powojennego kształtu naszego teatru, odszedł w 1996 roku.

Magdalena Zawadzka z Platynowym Szczeniakiem

Dobre wieści dotarły do nas z Wrocławia, gdzie trwa 5. Festiwal Aktorstwa Filmowego. Nasza aktorka Magdalena Zawadzka odebrała Platynowego Szczeniaka - nagrodę za wybitne osiągnięcia w aktorstwie filmowym.

Żegnamy Andrzeja Wajdę

Odszedł Andrzej Wajda, wybitny artysta filmu i teatru.

Pocałunek

Ona i on. Na pierwszy rzut oka nic ich nie łączy – z wyjątkiem samotności. Orientujemy się, że za ich, niby przypadkowymi, spotkaniami kryje się jednak coś jeszcze. W obsadzie wyborny duet: Marzena Trybała i Krzysztof Tyniec.

Jubileusz Henryka Łapińskiego

Nasz aktor Henryk Łapiński świętuje w tym roku jubileusz 60-lecia pracy artystycznej, a z naszym teatrem związany jest od lat... sześćdziesięciu! Plurimos annos Panie Henryku.

100. spektakl „W progu”

Marian Opania w roli bibliotekarza-detektywa rozwiązującego zagadkę z przeszłości. 15 września 2016 r. po raz setny zagramy spektakl "W progu".