Aneta

About Aneta Kielak

This author has not yet filled in any details.
So far Aneta Kielak has created 135 blog entries.

Jubileusz Magdaleny Zawadzkiej

Z okazji 50-lecia pracy artystycznej Magdaleny Zawadzkiej zagramy spektakl „Lilka, cud miłości" oparty na twórczości Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. Obok jubilatki wystąpią: Paulina Holtz, Krystyna Tkacz, Joanna Żółkowska.

Pocałunek

Ona i on. Na pierwszy rzut oka nic ich nie łączy – z wyjątkiem samotności. Orientujemy się, że za ich, niby przypadkowymi, spotkaniami kryje się jednak coś jeszcze. W obsadzie wyborny duet: Marzena Trybała i Krzysztof Tyniec.

Paszporty POLITYKI

Agata Duda-Gracz, reżyserka naszego spektaklu "Mary Stuart", dostała nominację do tegorocznej edycji PASZPORTÓW POLITYKI w kategorii TEATR.

Rozdano Nagrody im. Tadeusza Boya – Żeleńskiego

Wojciech Kościelniak został 43. laureatem Nagrody im. Tadeusza Żeleńskiego-Boya.

Januszowi Warmińskiemu

2 listopada mija 20. rocznica śmierci JANUSZA WARMIŃSKIEGO (1922-1996). Reżyser, dyrektor Teatru Ateneum przez 42 lata, twórca powojennego kształtu naszego teatru, odszedł w 1996 roku.

Magdalena Zawadzka z Platynowym Szczeniakiem

Dobre wieści dotarły do nas z Wrocławia, gdzie trwa 5. Festiwal Aktorstwa Filmowego. Nasza aktorka Magdalena Zawadzka odebrała Platynowego Szczeniaka - nagrodę za wybitne osiągnięcia w aktorstwie filmowym.

Żegnamy Andrzeja Wajdę

Odszedł Andrzej Wajda, wybitny artysta filmu i teatru.

Jubileusz Henryka Łapińskiego

Nasz aktor Henryk Łapiński świętuje w tym roku jubileusz 60-lecia pracy artystycznej, a z naszym teatrem związany jest od lat... sześćdziesięciu! Plurimos annos Panie Henryku.

100. spektakl „W progu”

Marian Opania w roli bibliotekarza-detektywa rozwiązującego zagadkę z przeszłości. 15 września 2016 r. po raz setny zagramy spektakl "W progu".

Zwycięstwo i Mistrzostwo

O naszych aktorach przeczytacie w bieżącym "Subiektywnym spisie aktorów teatralnych" sporządzonym przed Jacka Sieradzkiego.